I znów świętujemy sukcesy w klasie FSR-V!

    Jeszcze kilka lat temu, gdy zajęcia w pracowni szkutniczej prowadził instr. Jan Sewerniak, nasz dom kultury był jednym z najważniejszych punktów na efeserowej mapie Polski a nawet Europy. W ostatnich zawodach, jakie odbyły się na wrocławskim kąpielisku "Glinianki", po latach przerwy znów wystartowali zawodnicy w barwach MDK im. M. Kopernika we Wrocławiu. O tych wspaniałych występach można przeczytać w rozwinięciu.    W zawodach Zespół Pracowni Modelarskich MDK reprezentował oficjalnie debiutant - Jerzy Bartosiewicz w klasie FSR-V STD 3,5 /Junior oraz (może trochę mniej oficjalnie, za to z jakim rozmachem ;o) instr. Jan Sewerniak w grupie FSR-VSTD 3,5 /Senior (dla niewtajemniczonych dodam na marginesie, że pan Jan to m.in. również współtwórca tej nowej klasy ślizgów i projektant łódki AJAKS,  na jakich startowało we wrocławskich zawodach łącznie 6 zawodników (w tym i oczywiście "nasi")).

     W klasie FSR-V 3,5 STD odbywały się po dwa biegi (po jednym w sobotę i w niedzielę). W  pierwszym biegu konkursowym Jurek z wynikiem 20 okrążeń zdobył pierwsze miejsce stając się tym samym liderem. Trzeba przyznać, że w przypadku tak dobrego początku, presja w kolejnym biegu była niemała i wszyscy liczyliśmy po cichu na kolejną wygraną w niedzielę a tym samym tryumf w całym wyścigu. Niestety nie wolno dzielić skóry na niedźwiedziu ani lekceważyć drobnostek - bo zazwyczaj ma to niewesołe skutki - podobnie było i w przypadku Jurka. Już po kilku pierwszych minutach drugiego biegu było widać, że emdekowski AJAKS z numerem startowym "3" nie mknie tak szybko jak pozostałe... Kolejne dwie próby korekty ustawień silnika nie przyniosły spodziewanych rezultatów i ostatecznie podjęta została decyzja o wycofaniu się z biegu - pozostało obserwowanie tablicy wyników z osiągnięciami konkurentów... Ostatecznie Jerzy zajął w klasyfikacji końcowej wcale nie niskie (choć jakże znienawidzone przez sportowców) czwarte miejsce. Mimo to - jak powiedział p. Jan Sewerniak "
Wynik Jurka w klasie FSR-V STD 3,5 ccm junior, przeszedł moje i kolegów oczekiwania. Wartość wyniku jest tym większa, że Jurek po raz pierwszy w życiu popłynął po przepisowej trasie".

Pewnego rodzaju odwet za Jurka wzięty jednak został w kolejnym biegu w grupie seniorów. Tym razem inst. Jan Sewerniak, konsekwentnie i rozważnie kierując swoim AJAKSEM
nie dał szans rywalom (nawet dysponującym wielokrotnie droższymi i teoretycznie szybszymi ślizgami) i (jak nam się zdawało) bez najmniejszego trudu zdobył w pełni zasłużone pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów!

Więcej szczegółów o całej imprezie na wrocławskiej stronie modelarzy FSR i tych zawodów (wystarczy kliknąć w plakat). Zdjęcia z tych zawodów wkrótce zostaną dołączone do tego artykułu. 
Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości