Jak zużyć klej Super Glue do ostatniej kropli w tubce?

    Kleje cyjanoakrylowe typu Super Glue, Kropelka, Cyjanopan itp. z reguły mają opakowania w postaci małych tubek o pojemności 2g, które są zarazem dozownikami kleju. Często po otwarciu i 2-3 krotnym użyciu kleju, zasycha on w tubce i na tym jego przydatność się kończy - zazwyczaj wtedy, gdy jest pilnie potrzebny. Jak temu w prosty sposób zaradzić - w rozwinięciu.


     "Dobrym sposobem na uniknięcie tego problemu jest - zaraz po otwarciu tubki - wyssanie kleju do małej 2-3 ml strzykawki. Na jej koniec wkładamy igłę o średnicy 0,7 mm, której koniec stępiamy poprzez szlifowanie na osełce albo papierze ściernym.
Po założeniu na ręce foliowych rękawiczek ochronnych, dziurawimy koniec tubki firmową zatyczką, wkładamy do środka igłę i wysysamy klej. Najlepiej jest wcześniej nieco zgnieść końcówkę tubki, aby koniec igły sięgał do samego dna. Wysysamy do pojawienia się pęcherzyków powietrza, wyciągamy igłę, wciągamy jeszcze odrobinę powietrza, odwracamy strzykawkę igłą do góry i wypychamy powietrze tłoczkiem. W środku ma zostać sam klej.
    Klej trzymany w ten sposób nie zasycha i doskonale można go dozować, wyciskając małe kropelki. Strzykawka może być napełniana wielokrotnie, a co zrobić jeśli klej zaschnie w igle opisałem na fotce poniżej."

 


Tekst i zdjęcia: Syzyf

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości