Zajączek Wielkanocny

        To bardzo prosty modelik - zaprojektowany został przeze mnie bez użycia komputera, jeszcze przed 1990 rokiem. Przy użyciu szablonu odrysowywałem elementy do składania z kolorowego brystolu a mordki i wnętrze uszu doklejałem z białego papieru. Potem, po cyfrowym "faceliftingu", ukazały się - jako wycinanki - w dwutygodniku "Miś", nr 6/2002. 

    Formatka z ilustracji poniżej ma standardowo wielkość pocztówki.     Po wydrukowaniu wszystkie elementy wycina się starannie nożyczkami.


   Zdjęcie poniżej pokazuje "sztuczkę" pozwalającą na ukształtowanie wyciętego a przede wszystkim już nadciętego tułowia zajączka - przed typowym zaginaniem na krawędzi stołu element jest umieszczony pomiędzy dwiema kartkami papieru)Po złożeniu (sam zajączek kleju w zasadzie nie potrzebuje - potrzebny jest mu tylko do trzymania pisanek ;o)  powinien z tyłu wyglądać tak:

 

(zwracam uwagę - często przy składaniu przez początkujących, zajączek dostawał "skrzydełek", nie miał natomiast ogonka - stąd ta wiele wyjaśniająca, choć nieco "nieprzyzwoita figura" na ostatnim zdjęciu ;o)


Ode mnie również najlepsze życzenia!
iPD

PS: Komentarze i relacje z budowy tego "Modelu" (przez duże "M" ;o) można umieszczać np. tutaj.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości