VI Międzynarodowy konkurs i wystawa modeli kartonowych w MDK

    Już po raz piąty w naszym domu kultury, w drugi weekend czerwca odbędą się największe w Polsce i jedyne takie zawody z kategoriami dla modeli dla najmłodszych ABC i mobilnych modeli kartonowych!

   Szczegółowe informacje na temat tegorocznego konkursu znajdują się na stronie WAKu (wystarczy kliknąć w plakat poniżej).

   Z oczywistych względów nas najbardziej interesują szczególnie dwie kategorie: ABC (dla uczestników do lat 13) i "Karton w ruchu" (kartonowe modele jeżdżące, latające, pływające, kroczące etc.). W sobotę skupimy się na budowaniu modeli - od g. 10.00 do 13.15 bedziemy przede wszystkim budować różne proste modele (w tym latające i jeżdżące!) podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, natomiast w niedzielę prezentowane będą kartonowe modele mobilne.

   Na szczególną atrakcję zapowiada się niedzielny wyścig modeli samochodów klasy Mini 2WD (niesterowane samochody w skali 1:32, z napędem elektrycznym Mabuchi130 + 2xAAA, ścigające się w torach rynnowych) serii NASCAR Sprint Cup, jakie aktualnie są budowane w naszych pracowniach.

 

   Zapraszamy!

iPD