Pierwsze oficjalne regaty FOOTY w Czechach

W sobotę, 27 września 2014 r. w odbyły się Regaty "O Těrlickou plachtu" ("O Cierlicki Żagiel") - pierwsze oficjalne czeskie regaty w klasie jachtów jednostopowych, w których wzięło w nich udział ośmiu czeskich skipperów FOOTY (zostali zarejestrowani na miejscu) i troje polskich.Większość floty (5 jachtów) stanowiły zmodyfikowane Opałki (z kadłubem laminatowym p. Chmelki), były też dwie Esterel'e (wykonane przez "Sebera Team" ;o)  - czerwona i niebieska), dwa fabryczne Caribbeany (maluchy - ok. 3/4 FOOTY - jeden Joysway, jeden pod logiem Graupnera - ale nie dały rady przez mały zasięg aparatur RC), był też nowy wrocławski Elf (konstrukcja p. M.Brokowskiego) i jedna Ola II (p. D.Czajki - POL 55).

 

Ania Dejnak (10 lat - mimo to nie była najmłodszą uczestniczką regat), startująca po raz pierwszy Elfem, w pierwszym biegu była pierwsza na drugiej boi, niestety później pomyliła trasę i straciła na dłużej wolę walki... Duży tor przy pierwszym biegu, (o boku ponad 30 m  -po wielokrotnie większych jachtach klas NSS) przy zazwyczaj bardzo słabym wietrze wymagał większego i lekkiego ożaglowania oraz sporego doświadczenia. Najlepszym w tym zdecydowanie okazał się Dalibor Sebera senior (czerwona łódka typu Esterel), drugie miejsce zajął Dalibor Sebera Jr (Esterel), trzecie przypadło Svatoplukovi Hubackovi (Chmelka/Opałek). Ania otrzymała również nagrodę specjalną podczas niezwykle miłego zakończenia zawodów.

Wspaniałe miejsce (tylko 250 km od Wrocławia - w większości A4 i A1) i przyjacielska atmosfera sprawiają, że chce się myśleć o kolejnych spotkaniach w takim miejscu i podobnym gronie. Zawodnicy NSS pływali tam przez trzy dni, bawili się, wymieniali doświadczenia. Mam nadzieję, że i w doborowym (choć większym) w polsko-czeskim gronie też spotkamy się ponownie. Dziękuję organizatorom, gospodarzom i uczestnikom za wspaniałą imprezę i zapraszam do obejrzenia małej galerii z pierwszych oficjalnych czeskich regat jachtów klasy FOOTY RC o "O Těrlickou plachtu".

- iPD

 
Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości