WIELKI SUKCES WROCŁAWIAKÓW !

    Z wielką radością informuję, że dwie wrocławskie grupy - studencka z PWr  i  uczniowska z SP118 - które zwróciły się do nas z prośbą o konsultacje w związku z udziałem w konkursie Odyseja Umysłów, wygrały eliminacje dolnośląskie, a następnie w ogólnopolskim finale konkursu, po doskonałych prezentacjach, zdobyły kwalifikacje do udziału w światowym finale! Więcej szczegółów w rozwinięciu.


    Uczniowie odysejowej grupy z SP 118 mieli za zadanie samodzielnie zbudować wieżę z balsowych patyczków o przekroju nie większym niż 3x3mm i masie nie większej niż 14 g.
O wygranej decydowała zdolność do uniesienia możliwie największego obciążenia. Wrocławiacy (po kursie budowania modelarskich konstrukcji szkieletowych - nieco rozwiniętej wersji tego, z którym spotkali się również uczestnicy zajęć ZPM MDK) zbudowali modele wież, który wytrzymały obciążenia kolejno: 155 kg (eliminacje we Wrocławiu, I miejsce)  i 235 kg (finał krajowy w Gdańsku II miejsce).

 

   Opiekun grupy - w związku z kwalifikacją do finału światowego, który odbędzie się na Uniwersytecie Stanowym w Michigan w dniach 19-24 maja 2015 r. - ma teraz nie lada wyzwanie... Wspieramy i poszukujemy wsparcia w szybkim zebraniu środków na wyjazd tej utalentowanej ekipy do USA - więcej w materiale przygotowanym przez p. Ewa Lamberską w formie pliku pdf.

- iPD