Rakieta MT-08 w Młodym Techniku 1/08
    W bieżącym, styczniowym numerze Młodego Technika ukazał się artykuł, którego tematem jest najnowsza wersja, opracowanej w ZPM MDK, latającej rakiety z napędem pneumatycznym, stanowiącej rozwinięcie modelu MARS V.
    
    W MT 1/08 znajduje się szczegółowa instrukcja budowy i rysunki elementów składowych w skali 1:1 (można je nawet teoretycznie wyciąć z gazety i bezpośrednio wykorzystać do budowy modelu). W omawianym artykule można
również znaleźć zasady projektowania, wzory obliczeń geometrii elementów oraz wskazówki eksploatacyjne, przydatne przy oblatywaniu własnych konstrukcji rakiet tej klasy.    Ponieważ jednak nie zalecamy wycinania fragmentów ilustracji z artykułu, za zgodą Redakcji MT zamieszczamy poniżej pliki do wydruku elementów modelu MT-08 w skali 1:1 (mimo, że widać je w pomniejszeniu, mają rozmiar 800x600 dpi) - wystarczy wydrukować je zgodnie z zawartymi w nich zaleceniami.

MT-08_Kadlub do wydruku


MT-08_glowica_i_ stateczniki= wydruk


    Cały
wydany artykuł opisujący budowę tej i podobnych rakiet znajduje się tutaj.
Zdjęcia modeli proszę o przesyłanie na forum Młodego Technika.
   
Udanych lotów!
instr. instr. VD i PD


    Na marginesie: na mocy umowy z Redakcją MT, modele projektowane i budowane we  wrocławskich pracowniach ZPM MDK i KM SP 25 będą odtąd stałymi gośćmi na łamach Młodego Technika. Zapraszamy zatem do czytania o nich w czasopiśmie w dziale "Na warsztacie" oraz skorzystania z wygodnej i taniej (dotowanej dla szkół w 60%) prenumeraty lub całkowicie bezpłatnej dla uczniów e-prenumeraty tego uznanego polskiego miesięcznika, od 75 lat wprowadzającego kolejne pokolenia w niezwykły świat techniki - zarówno najnowszej jak i tej "sędziwej".

 
Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości