Zawody szybowców halowych '2017 - relacje

Mistrzostwa Aeroklubu Wrocławskiego Modeli Szybowców Halowych 2017 już za nami. Było ekstra ! Dzięki życzliwości Artura Palki - udostępniam link do doskonałego fotoreportażu z tej wspaniałej imprezy, a w rozwinięciu sprawozdanie z wynikami z zawodów.


https://photos.google.com/…/AF1QipMHXqs2FQM0i1eI9EdFNna4bCK…


 


SPRAWOZDANIE

z Mistrzostw Aeroklubu Wrocławskiego Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N

dla Młodzików i Juniorów Młodszych do lat 14

Mistrzostwa Aeroklubu Wrocławskiego Modeli Szybowców Halowych Klasy F1N ‘2017 zostały rozegrane w dniu 25 marca 2017 roku, w godzinach od 10.00 do 14.00, w Szkole Podstawowej nr 113 przy ul. Zemskiej 16c we Wrocławiu.

Organizatorami zawodów byli:

- Aeroklub Wrocławski (organizator tytularny oraz główny sponsor nagród),

- Szkoła Podstawowa nr 113 im. Adama Rapackiego (gospodarz sali, w której przeprowadzono zawody oraz organizator wykonawczy),

- Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży (organizator wspierający)

Komisję Sędziowską zawodów tworzyli:

- Rafał Świerczek, nauczyciel SP113 (sędzia główny),

- instruktor modelarski Józef Benedikt, A.Wr., (sędzia chronometrażysta)

- instruktor modelarski Mirosław Kowalczyk, A.Wr. (sędzia chronometrażysta)

W rozgrywkach udział wzięły następujące reprezentacje 11 placówek:

- SP 113, Wrocław,

- CEKDiM, Wrocław,

- G 34, Wrocław,

- G, Piława Górna,

- SM „ODRA”, Oława,

- SP 50, Wrocław,

- SDK, Dzierżoniów,

- SP 118, Wrocław.

- SP ARKA, Wrocław,

- SP Tikkun Olam Wrocław,

- P „Niezapominajka”, Trzebnica.

Dodatkowe pokazy modeli RC: dronów, helikopterów, robotów i samochodów, w wykonaniu pasjonatów i instruktorów modelarstwa, odbyły się w przerwie przed ogłoszeniem wynikówi wręczeniem nagród.

Wyniki sportowe zawodów:


Kategoria F1N/młodzik (do 3 klasy SP włącznie) - startowało 12 zawodników:

- I miejsce Aleksander Rożko (SP113 Wrocław)

- II miejsce Yehor Chernyzhevskyi (SP113 Wrocław)

- III miejsce Oskar Nasulicz (SP113 Wrocław)

Kategoria F1N (do 14 lat włącznie) - startowało 20 zawodników:

- I miejsce Michał Zakrzewski (G34 Wrocław)

- II miejsce Paweł Jasecki (G Piława Górna)

- III miejsce Adam Błaszczykowski (SDK Dzierżoniów).

Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 113 Wrocław

II miejsce SM „ODRA” Oława

III miejsce ZCEKDiM Wrocław

Medale pamiątkowe w kategorii F1N/młodzik otrzymali:

- Jakub Zakrzewski (SP113 Wrocław)

- Matylda Becla (ZCEKDiM Wrocław)

- Bartosz Chojak (P „Niezapominajka” Trzebnica)

Medal pamiątkowy dla najmłodszego zawodnika (4 l):

- Bartosz Chojak (P „Niezapominajka” Trzebnica)

Medale pamiątkowy za najpiękniejsze loty:

- I. Michał Zakrzewski (G34 Wrocław)

- II. Paweł Jasecki (G Piława Górna)

 

Medale pamiątkowe otrzymali również najmłodsi zawodnicy,

od miejsca IV do IX, w kategorii młodzik.

Sporządziła:

Magdalena Benedikt

Szkoła Podstawowa nr 113

im. Adama Rapackiego

ul. Zemska 16 c, 54-438 Wrocław

 

_ _ _






Przy okazji: Artur Palka zrobił to dla nas dlatego, że jest przekonany o potrzebie wspierania takich działań dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży. Niemniej, całość prac (dojazd, wykonanie zdjęć, ich wybór, obróbka i publikacja) zajęła łącznie 8 godzin pracy w weekend (częściowo w nocy).
Wszystkich zatem, którzy potrafią nieco bardziej docenić jego talent i włożony wysiłek (by z kolejnych modelarskich imprez również móc oglądać podobne relacje) zachęcam do wsparcia jego pracowni poprzez dobrowolną (choćby nawet niewielką) wpłatę na konto: Artur Palka, 91 1240 6928 1111 0010 2727 7217

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli i/lub uczestniczyli w tych zawodach - oraz życzę miłego oglądania! 

- instr. Paweł Dejnak  :o)


 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości