ROBRAT 2009 - relacje i zdjęcia
    Ostatnie zawody ROBRAT juz za nami. W rozwinięciu wyniki, podsumowania, podziękowania i galerie zdjęć. Zapraszamy do oglądania!
    Na samym początku chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim uczestnikom ROBRAT 2009 - dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i instruktorom. 
    Szczególnie gorąco dziękujemy tym, którzy w ten weekend przyjechali do nas (często z daleka), by długo i z wielkim oddaniem pracować (bez pytania jakiekolwiek wynagrodzenie), dla radości młodych uczestników, wspierając w tym niełatwym zadaniu naszą - ledwie kilkuosobową - ekipę bezpośrednich realizatorów z MODELmaniak TEAM. 


    Relacje z ROBRAT 2009 można już było obejrzeć w niedzielnym Teleexpresie, TVP
 INFO, poniedziałkowym TV ODRA oraz w prasie lokalnej - nie wszystkie nawet widzieliśmy bezpośrednio - dlatego w tym miejscu prosimy o przesyłanie na nasz adres (zpmmdk1wp.pl) cyfrowych wersji reportaży TV, relacji prasowych (lub linków do takowych) i zdjęć z zawodów - chętnie zamieścimy je również poniżej.

      Wzorem lat ubiegłych, również i te zawody miały swojego Patrona i  temat przewodni - w tej edycji patronował nam Rektor Politechniki Wrocławskiej a tematem zawodów były KONSTRUKCJE PRZYSZŁOŚCI.
    Prócz własnoręcznego wykonania niepowtarzalnego modelu, każdy zawodnik musiał przygotować stosowną dokumentację zgłoszeniową a podczas niedzielnych zawodów "obronić" swoją pracę przed Komisją Sędziowską i widzami.
 
    Żelazną zasadą, przyjętą od pierwszej edycji jest m.in. to, że nagrody  otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów  (dyplomy z miejsc 6+ z odpowiednią adnotacją dla szkoły można będzie odbierać podczas zajęć feryjnych w ZPM MDK).  Również wśród widzów wylosowaliśmy podczas zawodów 3 podwójne bilety do Cinema City Korona na dowolny film.
    Mimo, że cała impreza trwała dłużej niż przewidywał to harmonogram - wierzymy, że nikt się nie nudził i wszyscy wówczas obecni będą chcieli nas również odwiedzić za rok!


Komisja Sędziowska

prof. Piotr Wrzecioniarz - przedstawiciel Rektora Politechniki Wrocławskiej
dr Tomasz Stenzel - Politechnika Śląska
Krzysztof Wolfram - modelarski sędzia międzynarodowy (R1)
Robert Budziński - vice prezes Koła Naukowego Robotyków KoNaR (R2 i R3)

Pokazy pozakonkursowe

Poza samymi zawodami w MDK odbyły sie równiez podatkowe pokazy bardziej skomplikowanych konstrukcji:

Z Politechniki Śląskiej przyjechały roboty dydaktyczne serii HeXor II

Sklep MiastoRobotów.pl prócz ufundowania niezwykle atrakcyjnych nagród konkursowych, przygotował równiez pokazy robotów - między innymi konstrukcji guru robotyki - Marka Tildena.

Współpracujący z ZPM MDK członkowie Koła Naukowe Robotyków KoNaR z Politechniki Wrocławskiej przeprowadzili specjalne pokazy swoich robotów:
Minisumo: Zaraz, Łowicz, Wojak Wszechmocny oraz trzy Euroboty,
Sumo: Rambukk,
Linefollowery: Bizonek, Lolek.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja robota balansującego „Kosmos”, skonstruowanego przez Janka Kędzierskiego, oraz autorski pokaz manipulatora „Robołapa” przeprowadzony przez Jakuba Malewicza.


WYNIKI

R1- modele niesterowane
1. Gabryś Dudzik (9 lat, Tychy, pojazd straży pożarnej Benio)
2. Michał Zieliński (8 lat, Wrocław, robot Parion)
3. Andrzej Gębura (8 lat, Wrocław, robot sprzątający Czesio)
4. Jakub Wach (8 lat, Wrocław, Poduszkowiec ratowniczy)
5. Maciej Wojnarowicz (8 lat, Wrocław, robot Robozbiór)

R2 - modele sterowane
1. Grzegorz Głuch (15 lat, Wrocław, robot City Climber)
2. Jerzy Bartosiewicz (15 lat, Wrocław, robot WALL-E)
3. Piotr Szlachcic (12 lat, Wrocław, robot inspekcyjny Saper)
4. Tomasz Cebrat (12 lat, Wrocław, Lawinowiec)
5. Rafał Kondziela (14 lat, Wroclaw, helikopter strazacki Flash)

R3 - modele autonomiczne
1. Daniel Dudzik (18 lat, Tychy, robot Quatro)
2. Mateusz Musiał (22 lata, Wrocław, robot Pajączek)
3. Grzegorz Duszyński (18 lat Wrocław, robot Irnav)
4. Adrian Witek (12 lat, Wrocław, robot Line raider)
5. Adam Pyka (20 lat, Wrocław, robot NN)

    Zawodnicy i nauczyciele - opiekunowie grup, którzy nie otrzymali dyplomów w trakcie rozdania nagród (ew. równiez w sprawie literówek), mogą się po nie zgłaszac do instr. P. Dejnaka po zajęciach w trakcie pierwszego tygodnia ferii - warto, bo na pewno przydadzą się w szkole! 

  
   Z uwagi na plany zmian i uściśleń kolejnych edycji zawodów będziemy wdzięczni wszystkim obecnym podczas zawodów za ew. uwagi, sugestie i propozycje, które zamierzamy wnikliwie rozważyć.


GALERIA I
fot. Antoni Dejnak (zalecamy oglądać w FireFoksie)

 
   

    


 
Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości