Relacja z zawodów Robotic Arena 2010    13 listopada spotykaliśmy się w na Politechnice Wrocławskiej w budynku C13 (zwanym serowcem) na zawodach ROBOTIC ARENA. Przywieźliśmy zez sobą około 30 robotów zrobionych  i/lub używanych w naszych pracowniach. Prezentowaliśmy m.in. naturalnej wielkości WALL-E'go RC, owadziego "Zwaiadowcę" RC, isectboty, psoboty, chodzącego za nogą RealRobota a nawet makiety androidów z kartonu. W zawodach Robotic Arena 2010 zarejestrowano łącznie 190 robotów.
    Oficjalnie w zawodach startowały reprezentacje wszystkich naszych pracowni - większość w klasie Freestyle (8 drużyn). W walkach minisumo wzięła natomiast udział drużyna robotyków z pracowni instr. Adama Ratajczaka (niestety w odróżnieniu od ubiegłego roku - tym razem nie udało się wywalczyć "Gargamelowi" udziału w finale...). Dla pozostałych drużyn głównym celem było zaznaczenie naszej obecności i zaproszenie - szczególnie młodych widzów i uczestników studenckich zawodów do udziału w naszych zawodach ROBOT+ RESCUE 2010 - i to nam się udało. 
    Trudno w kilku słowach opisać wszystkie atrakcje - ale naprawdę warto było tam być "i na własne oczy cuda te zobaczyć...". Mamy nadzieję, że więcej będzie można zobaczyć na stronie organizatora.

    Poniżej tylko kilka zdjęć z naszego "zakątka" autorstwa iVD oraz iAR
(aby obejrzeć większe zdjęcia należy użyć opcji "Pokaż obrazek" - optymalizowane pod przeglądarkę Firefox)
opr. iPD

 
Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości