ROZKŁAD ZAJĘĆ w roku szkolnym 2016/2017
Miło mi poinformować, że w tym roku szkolnym utrzymujemy naszą ofertę dla dzieci, młodzieży (a nawet dorosłych) na najwyższym we Wrocławiu poziomie! Poza zajęciami w popołudniowych pracowniach modelarskich, w których możliwe jest wspólne majsterkowanie dzieci z Rodzicami czy Dziadkami, otwieramy nowe Laboratorium Młodego Technika (łączące matematykę , chemię i fizykę z zabawą i eksperymentami).  Kontynuowane będą również cieszące się dużym uznaniem wyjazdowe zajęcia w ramach Warsztatów Młodego Technika (w tym także cykliczne zajęcia w SP 15, 37, 76) oraz okazjonalne pokazy i warsztaty na specjalne zamówienia.

Zapraszamy do udziału w zajęciach, jakie przygotowujemy dla Was we wrocławskim Zespole Pracowni Modelarskich MDK im. M. Kopernika  przy ul. Kołłątaja 20 na bieżący rok szkolny. W rozwinięciu nowe terminy zajęć naszych pracowni - zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt.


(Uwaga do ilustracji - mamy już nowe numery telefonów do placówki)

Zajęcia Zespołu Pracowni Modelarskich MDK w roku szkolnym 2015/2016 (stan na 03.09.2015)

W tym roku szkolnym zajęcia Zespołu Pracowni Modelarskich MDK przy ul. Kołłątaja 20 odbywają się w następujących terminach:

- wtorki:     16.45 20.00 - (przenoszona z czwartku) Pracownia Modelarska nr 1 (od 6 roku życia, wielopokoleniowa - instr. Paweł Dejnak)

- czwartki: 16.45 20.00 - Pracownia nr 2 - Laboratorium Nowych Technologii  (od 10 do 16 lat, instr. Małgorzata Merta)

- piątki: 16.45 20.00 - Pracownia Modelarska nr 3 - (od 6 roku życia, wielopokoleniowa - instr. Paweł Dejnak)


Cykliczne Warsztaty Młodego Technika (instr. Paweł Dejnak) w tym roku szkolnym są planowane w szkołach podstawowych nr 76, 15 i 37. Możliwe są również zajęcia w Szkole Podstawowej nr 118 dla uczniów klas II i III... Szczegółowy plan zajęć wyjazdowych zostanie opublikowany w terminie późniejszym - po ustaleniu warunków w poszczególnych placówkach.

Zachęcamy do zgłaszania chęci realizacji dodatkowych, okazjonalnych Warsztatów Młodego Technika przez wychowawców dzieci i młodzieży poprzez naszą portalową e-pocztę.


Opis profili wybranych pracowni i minimalny wiek uczestników zajęć

multitechniczna, wielopokoleniowa Pracownia Modelarska nr 1- multitechniczna, wielopokoleniowa. Zajęcia w ramach pracowni ZPM MDK odbywają się w pracowni modelarskiej MDK przy Kołłątaja 20. W trakcie zajęć w MDK budujemy najróżniejsze modele latające, lotnicze, kosmiczne - zdalnie sterowanie, swobodne oraz redukcyjne (szybowce, samoloty, balony, poduszkowce, śmigłowce, rakiety, wahadłowce, poduszkowce - choć nie tylko...) Zapraszam jednak na te zajęcia również miłośników kolei, samochodów, robotów, makiet architektonicznych, szkutników, radiosterników - w ogóle wszystkich pasjonatów i pasjonatki (a czemu nie !) techniki w miniaturze – też będą mogli i tu rozwijać swoje zainteresowania.
(Dla uczestników od 6 roku życia pod opieką dorosłego opiekuna, od 10 roku życia samodzielnie lub wspólnie z 1 osobą dorosłą).

Pracownia nr 2 Laboratorium Nowych Technologii - W ramach zajęć w pokażemy jak tłumaczyć Wasze pomysły na język inżynierów i maszyn. Nauczymy się jak wprawić w ruch robota, jak napisać grę w prostym języku programowania.Zajęcia są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. W tym roku po raz pierwszy poprowadzi je instruktor Arkadiusz Merta: absolwent Politechniki Wrocławskiej; z zawodu automatyk przemysłowy; od ponad 15 lat pracuje z międzynarodowymi firmami z dziedziny nowych technologii; programista i menadżer projektów; prywatnie entuzjasta elektroniki, minikomputerów i mikrokontrolerów; blogger; publikuje w literaturze fachowej i edukacyjnej - w tym w miesięczniku Młodym Technik. Więcej  aktualnych informacji na stronie pracowni.
Ze względu na to, że podczas zajęć nie można pominąć np. pracy z lutownicą, w zajęciach tych mogą uczestniczyć dzieci powyżej 10 lat.


Pracownia Modelarska nr 3 - multitechniczna, wielopokoleniowa służyć będzie modelarzom wszystkich dziedzin, niemniej tu w szczególny sposób zapraszamy młodych modelarzy wraz z rodzicami, dziadkami, etc. by wspólnie budować i ciszyć się wspólną pracą z najbliższymi. Takie wspomnienia pracy z tatą, mamą, dziadkiem czy babcią (ale wujek i ciocia też mogą być ;o) - pozostają w pamięci dzieci przez dziesięciolecia!
Na tych zajęciach nie tylko będziemy budować latawce, szybowce, balony, roboty, żaglówki, śmigłowce, poduszkowce, samochody i koleje w odpowiedniej skali - nauczymy się także (co nie mniej ważne) pokonywania problemów nie tylko technicznych, współpracy, praktycznych sposobów wykorzystywania wiedzy szkolnej, poznamy nowe ciekawostki z historii techniki, języka polskiego (i nie tylko), matematyki, fizyki, chemii, biologii, a do tego będziemy się dobrze bawić!

(Dla uczestników od 6 roku życia pod opieką dorosłego opiekuna, od 10 roku życia samodzielnie lub wspólnie z 1 osobą dorosłą).


Zapisy i koszty

Zapisy, oraz więcej szczegółowych informacji podczas
zajęć wrześniowych, w godzinach podanych wyżej, w sali nr 60 (na samej górze lewego skrzydła MDK).

Koszty udziału w zajęciach modelarskich ZPM MDK (Pracownie 1 i 3) w roku szkolnym 2015/2016 wynoszą nadal 100 zł/rok, płatne w jednej racie u instruktora P. Dejnaka, w kasie MDK lub przelewem - nr konta PKO BP SA 89 1020 5242 0000 2202 0018 7526 - koniecznie należy wtedy w tytule przelewu wpisać "materiały", imię i nazwisko uczestnika oraz instruktora i rodzaj pracowni!). W uzasadnionych przypadkach istnieje również możliwość uczestniczenia w zajęciach techniczno-modelarskich bez ponoszenia kosztów finansowych.

Koszty zajęć w ramach Laboratorium Nowych Technologii (Pracownia 2) w roku szkolnym wynosi 300 zł - płatne w kasie CEKDiM, przelewem na konto, lub u prowadzącego - szczegóły u instruktora A. Merty.

Opłaty materiałowe za Warsztaty Młodego Technika ustalone zostały w wysokości
5,00 zł za zajęcia/za dziecko płatne u prowadzącego, przed zajęciami (docelowo są to wpłaty na konto Rady Rodziców MDK).

Koszty zajęć wyjazdowych dla grup zorganizowanych ustalane są indywidualnie w zależności od tematu i rodzaju zajęć (od 2,50 zł/dziecko).Serdecznie zapraszamy!
- w imieniu instruktorów ZPM MDK, instr. Paweł Dejnak

 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości