Fabryczne prawie FOOTY
     Nasze nowe nabytki:- do zobaczenia w sobotę... ;o)
 
Motorówka ZPM AS1 (poprawione linki do rysunków)

W numerze 11/2009 najstarszego polskiego miesięcznika popularno-technicznego - Młody Technik - można znaleźć m.in. artykuł opisujący budowę znanej od wielu lat w naszych pracowniach, prostej, kartonowej, pływającej motorówki z napędem elektrycznym, którą po niewielkich modyfikacjach, można wykonać również jako model zdalnie sterowany.  W rozwinięciu plany i opis budowy - na początek wersji niesterowanej. Drogi Czytelniku - jeśli chcesz przeczytać o tym jak zmodyfikować ten model do wersji RC - napisz o tym :o)  - iPD

 

Więcej…
 
Zdalnie sterowany kuter patrolowy ZPM wz.2001 - RCpm 10/06

    Mimo iż to nie nowość na naszej stronie - przedstawiamy dziś ponownie ten artykuł - ponieważ od lat cieszy się on wielkim powodzeniem wśród Czytelników MODELmaniaka. 

Kartonowy model RC w skali 1:50 podczas pokazów II WSMK

 

Więcej…
 
AJAKS - model slizgu klasy FSR 3,5 Standard
    Dzięki staraniom i nieocenionej pomocy pana Jana Sewerniaka (wieloletniego instruktora pracowni szkutniczej) w naszych pracowniach powstawać będą nowe modele konstrukcji pana Jana przeznaczone do startów w zawodach modeli klasy FSR 3,5 Standard o nazwie AJAKS, . Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą klasą modeli do odwiedzania pracowni szkutniczej ZPM MDK w środy od 16.45 do 20.00. W rozwinięciu prezentowane będą postępy w pracach naszych młodych modelarzy.
Więcej…
 
Tratwa Kon-Tiki - MT 8/2008
    W sierpniowym numerze Młodego Technika, tym razem pływający model redukcyjny repliki statku żaglowego epoki kamiennej, na którym 60 lat temu, Norweg Thor Heyerdahl wraz z pięcioma kompanami przepłynął Pacyfik, udowadniając słuszność swojej teorii o możliwościach żeglarskich mieszkańców Ameryki Południowej w 500 r.n.e.
Więcej…
 
BŁĘKITEK ZPM - żaglówka z możliwością rozbudowy do RC
By kontynuować tradycje pracowni szkutniczej instruktora Jana Sewerniaka - po którym niejako przejąłem modelarnię - wypadało mi zaprojektować przyzwoity model nad wodę dla modelarzy zrzeszonych w Zespole Pracowni Modelarskich Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kopernika we Wrocławiu. Wybór padł na żaglówkę.Pierwsze BŁEKITKI narodziły się w 2003r. jednocześnie w pracowniach ZPM i SP 25 i od razu zaskarbiły sobie naszą sympatię. Są proste w budowie, ładne i dostępne dla każdego młodego modelarza – przy odrobinie cierpliwości może go samodzielnie zbudować nawet ośmio-, dziewięciolatek, choć pomoc osób starszych jest jak najbardziej wskazana.
 
Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości