Modelarskie "szuradełka" na wymiar

   Pod określeniem "szuradełka" w pracowniach modelarskich kryją się niewielkie zwykle bloczki ścierne, przeznaczone do obróbki elementów modeli. Choć czasem modelarze wykorzystuję gotowe bloczki ścierne, często do specjalnych zastosowań trzeba wykonać specjalnie narzędzia... W rozwinięciu o sposobach na własne - dopasowane do potrzeb - bloczki ścierne i pilniczki.

Więcej…
 
Wycinaki z igły lekarskiej

     W rozwinięciu przedstawiamy prosty sposób na wykonanie przebijaków do otworów o małych średnicach (od 0,25 do 1,20 mm) w papierze itp. materiałach.

Więcej…
 
Powtórka z suw-miar w (MT 04/2008)
    Suwmiarka to chyba najbardziej uniwersalny przyrząd w technice pomiarowej.  Znajduje „pod ręką” się w każdym szanującym się warsztacie. Czy można zatem nie umieć się nią posługiwać? Nie można! To jedna z podstawowych umiejętności każdego szanującego się modelarza ZPM MDK! Ponieważ jednak (wiem to z doświadczenia) wielu z młodych techników ma z tym spore problemy, w rozwinięciu krótka powtórka z suw-miar.
Więcej…
 
Uniwersalna wycinarka do listew modelarskich (MT 2/2008)
    Wycinanie większej ilości równych listewek nawet z pomocą porządnego nożyka i dobrego stalowego liniału może uprzykrzyć życie każdego modelarza – kto musiał to robić ten wie. Tym razem proponuję zatem wykonanie prostego i taniego, lecz bardzo praktycznego przyrządu, który to zadanie w zdecydowany sposób ułatwi...
Więcej…
 
Średnicomierz kieszonkowy w RC PM 1/2008
     W miesięczniku RC Przegląd Modelarski (nr 1/2008) w dziale "Porady", znajduje się opis wykonania, opracowanego w ZPM MDK, podręcznego średnicomierza o wielkości karty kredytowej...

Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości