Najnowsze polskie jachty FOOTY RC
Choć trzonem naszej floty pozostają nadal oparte na drewnianym szkielecie Opałki, a ich zmodernizowane wersje wciąż zajmują czołowe miejsca w krajowych regatach,  to warto zwrócić uwagę na zupełnie nowe łodzie, jakie niedawno pojawiły się w polskim rejestrze. Poniżej dwie najbardziej zaawansowane z nich.
Więcej…
 
Artykuł o budowie żaglówki FOOTY w RC Przeglądzie Modelarskim

    W miesięczniku RC Przegląd Modelarski opublikowany został artykuł o budowie oryginalnego modelu sterowanej żaglówki klasy jednostopowej (wpis z maja 2013).

 
OPAŁEK - FOOTY FOTKI
(powiększone zdjęcia można obejrzeć w przeglądarce Firefox za pomocą opcji "Pokaż obrazek")
Anna POL10 and Karolina POL02 with Opalek after training Polish Opaleks 2010 Opalek POL03 -beautiful in 2010
Three Opaleks (at left POL02, 01 and 05) on Odra River, 2009 Karolina's Opalek POL02 in 2009 - now floats on the waters of the English Opaleks (at left: POL02, 03, 05) in First Polish Footy Championships 2009
Polish Footy Championships 2012 - Karoplina's new Ice POL 02 fields unfortunately at the end... Polish Footy Championships 2012 - Opaleks and ICE .jpg Opalek POL15 Rafal Kowalczyk - Junior Polish Footy Champion 2012
OPALEK POL03 by Aleksandra Sztenc - new beauty look 2012 Two Czech Opaleks FOOTY RC from Praque - Ivo Michal CZE8 and Jaroslav Bartunek CZE9 First Opalek in Italy - ITA20 Bruno Tamburini
 
OPAŁEK FOOTY V. 1.8 - RYSUNKI
     Projekt żaglówki Opałek FOOTY, cieszy się rosnącą popularnością – nie tylko w Polsce ale w najdalszych zakątkach świata. Nadal jest też rozwijany i budowany w swoim mateczniku, czyli w Zespole Pracowni Modelarskich we Wrocławiu. W rozwinięciu prezentujemy plany wykonawcze wersji 1.8.3 (z opisem w języku polskim i angielskim).
Więcej…
 
FRIDA - nowa żaglówka klasy FOOTY (typu Opałek)

    Z wielką przyjemnością przedstawiam nową „footkę” wykonaną przez Adę w naszych pracowniach. W rozwinięciu galeria zdjęć i nagranie reportażu wyemitowanego w Polskim Radiu!

Więcej…
 
ZESTAWY OPAŁEK FOOTY V.1.8.4

    Trwają prace nad kompletacją i wysyłkami kolejnej serii zestawów materiałowych do budowy modeli Opałek v.1.8.4. Wszystkich zainteresowanych proszę o śledzenie strony głównej tego portalu - tam również pojawi się informacja o gotowości zestawów do sprzedaży. Uwaga - planowane są pewne zmiany w szczegółach konstrukcji i wyposażenia.

Zestaw Opałek Footy Wersja 1.8.4
 
Najnowsza instrukcja do - Opalek FOOTY - latest assembly instruction

     Właśnie dobiegły końca prace nad nowymi wersjami instrukcji do zestawów żaglówek Opałek FOOTY. W rozwinięciu dwie wersje: polska i angielska - w plikach pdf.

Więcej…
 
Pierwszy Opałek we Włoszech już pływa!

   Właśnie dostałem sympatyczny e-mail Bruno Tamburini z Pesaro a wraz z nim również zdjęcia pierwszego włoskiego Opałka na wodzie.

Więcej…
 
Dlaczego pierwszy polski projekt łodki klasy Footy nosi nazwę Opałek ?

    Krasnoludki, krasnale – baśniowe niewielkie postacie (większość źródeł podaje, że ich wzrost nie przekracza 20 - 30 centymetrów) o wielowiekowej historii, występujące w wielu źródłach pisanych i legendach wszystkich niemal ludów Europy. 

Więcej…
 
OPAŁEK FOOTY - najczęściej zadawane pytania

    Tu znajdą miejsce odpowiedzi na najczęściej zadawane przez internautów pytania (Anglosasi zwą je FAQ) dotyczące łódek klasy FOOTY. Ewentualne własne pytania proszę zadawać za pomocą odpowiedniego wątku forum MT lub pisząc na adres zpmmdk1(małpka)wp.pl.

Jak poszywać kadłub Opałka?

Polecam zacząć od oklejenia rufy, a następnie przejść do dna, następnie burt. Na koniec okleić pokład. W uzupełnieniu opisu rysunek poniżej:

Więcej…
 
ZPM Opałek - nasza nowa żaglówka RC klasy FOOTY

    Od wiosny 2009  w naszych pracowniach budowane są modele, będące następcami "Błękitka", przeznaczone do startów w międzynarodowej klasie regatowej FOOTY. Niezwykle interesujące modele, które nie tylko w naszych modelarniach stały się hitem tych wakacji - nie tylko we Wrocławiu ale też nie tylko w Polsce!

Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości