MikroKajtek MT-917

We wrześniowym numerze miesięcznika Młody Technik ukazał się właśnie nasz ostatni model mikrolatawca, mieszczącego się na dłoni! Ciekawostką jest w nim szczególnie lekki szkielet DIY.

Więcej…
 
CH-43 SEA KNIGHT - latający model śmigłowca

Beznapędowe modele śmigłowców, latające na zasadzie autorotacji (podobnie jak skrzydlaki klonu), opisałem na łamach Młodego Technika po raz pierwszy przed ośmiu laty na przykładzie Hughes’a 500 w numerze 12/2007. Już wtedy tego typu modeliki były popisowym tematem zajęć w prowadzonych przeze mnie pracowniach. Do tej pory nie znalazłem też ich odpowiedników w żadnych materiałach dostępnych w sieci. Bardzo cenił je również i rozwijał nieodżałowany red. Alwar Hansen.

Więcej…
 
Latawiec skrzynkowy S.A.Pottera
Ten wzór latawca przestrzennego (aeroklubowej klasy FLS) również od wielu lat służy nam podczas zawodów i pokazów modelarskich. Jego wymiary bazują na latawcu opisanym w "biblii modelarzy" czyli w "Lubię majsterkować".

Więcej…
 
DeLF II czyli Demontowalny Latawiec Foliowy wersja II

Latawce nierozerwalnie kojarzą się z minionymi wakacjami … Lato, morze i zabawa latawcem – dla wielu szczęśliwców to jedno z wczesnodziecięcych wspomnień – bezcenne! W rozwinięciu materiał o bardzo miłym dla oka modelu latawca o samolotowym wyglądzie, którym również będzie można sterować w locie! Opis jego budowy został opublikowany w miesięczniku Młody Technik w numerze 8/2011.

Więcej…
 
Minilatawiec MSL - nie tylko dla najmłodszych !

Mimo niepozornego rozmiaru ten kajtek (tak pieszczotliwie w naszych pracowniach nazywamy latawce - od angielskiego słowa "kite" czyli latawiec) potrafi jednak w sprzyjających warunkach latać naprawdę wysoko i wyciągnąć w chmury całą szpulkę maszynowych nici! Jest prosty w budowie, można też go łatwo zmontować nawet w plenerze, jest niedrogi, świetnie nadaje się dla młodszych modelarzy i do różnego typu akcji promocyjnych. Od wielu lat masowo wykorzystywany przez naszą pracownię w przeróżnych zastosowaniach modelarskich. Opis jego budowy został opublikowany w miesięczniku Młody Technik w numerze 9/2015. Można go też nabyć w formie gotowego, wydrukowanego w kolorze zestawu materiałowego z kilkoma różnymi zdobieniami. Modelik ten łatwo także można zbudować samemu od podstaw – i do tego tu właśnie namawiam - szczegóły w rozwinięciu.

Więcej…
 
Ekranoplan MT-2011 - latający model dydaktyczny

    Ekranoplany są bliskimi krewnymi poduszkowców. Są chyba jednak bardziej nieznane a przez to jeszcze bardziej interesujące. Konstrukcje ekranoplanów wciąż są rozwijane w wielu krajach świata, ponieważ wygląda na to, że ich potencjał jeszcze nie do końca został wykorzystany.

Więcej…
 
Coffee Cup Hovercraft for International Challenge - Results!

    Na bardzo ciekawym, anglojęzycznym forum o nazwie "Instructables" końcem roku szkolnego 2009/2010 ogłoszony został konkurs, którego tematem jest przedstawienie projektu ciekawego wykorzystania papierowego (to b. ważne!) kubka do napojów (w domyśle - powtórnego wykorzystania).

    Wyniki konkursu są naprawdę bardzo interesujące! - zapraszam zatem do lektury.

Więcej…
 
mH5 - najprostszy śmigłowiec RC - FILM Z LOTÓW - POPRAWIONY LINK!

W naszych wieczornych pracowniach właśnie kończymy modele śmigłowców zdalnie sterowanych, inspirowane książką "Lubię majsterkować" Adama Słodowego i opisane numerze grudniowym 2012 Młodego Technika

Więcej…
 
MiniDeproCub - MT 11/08
    Od dziś dostępny jest już nasz nowy artykuł, jaki ukazał się w listopadowym numerze MłodegoTechnika. Ten mały, rekreacyjny szybowiec z pianki EPS o sylwetce popularnego Pipera J-3 Cub aktualnie jest znów budowany na zajęciach w naszych pracowniach (bo te udane modele powstają u nas rokrocznie już od paru lat). Zapraszamy do przeczytania całego artykułu...
Więcej…
 
DeLF - demontowany latawiec foliowy
    Rozwiązania szczegółów, które stanowią istotę tego latawca, zostały sprawdzone w ciągu wielu lat zajęć, na ponad stu latawcach zbudowanych przez uczestników zajęć w  ZPM MDK.
Więcej…
 
FEST - niezwykle prosty latawiec szkolny MT 9/2007
Ten latawiec od wielu lat doskonale służy w naszych pracowniach - w podstawowym szkoleniu ale szczególnie dobrze spisuje się też, gdy czasu na budowę nie ma za wiele - podczas festynów, warsztatów plenerowych i kiedy do najbliższych zawody latawcowe już tuż-tuż... Chociaż klasyczny z wyglądu, zawiera nowatorskie rozwiązania ułatwiające i skracające czas budowy, jednocześnie nie tracąc dobrych własności lotnych. Polecany szczególnie młodym, samodzielnym modelarzom oraz nauczycielom i instruktorom do zajęć szkolnych i pozalekcyjnych. Artykuł o budowie tego latawca został opublikowany w Młodym Techniku nr 9/2007.

Augustyn ze  LihgtFESTem na Mistrzostwach Aeroklubu Wrocławskiego w 2007r.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości