Fotokwiatuszek MT-0617

Kwiaty prezentowane przy różnych okazjach (lub bez) - od niepamiętnych czasów są dowodem pamięci i dobrych życzeń. Jak co roku, niebawem przydadzą się większości z nas pod koniec maja, czy w czerwcu – dla rodziców, albo i dla koleżanek na koniec roku szkolnego. Dziś o wyjątkowym kwiecie, który nigdy nie zwiędnie, a do tego będzie się zawsze uśmiechał do obdarowanej osoby, ilekroć ta na niego spojrzy. Sprawdziliśmy – to naprawdę udany prezent! (Ten autorski artykuł ukazał się w miesięczniku Młody Technik w wydaniu 6/2017)


Więcej…
 
Balonem pod sam sufit !
Wkrótce zawody balonów (patrz wyżej). Dla tych którzy chcą mieć balon latający całymi latami - polecam opis budowy modelu, który aktualnie zdobi naszą pracownię przy Kołłątaja 20.

Więcej…
 
Grudniowe ciepłe światła czyli budujemy latarenki
W grudniu, staje się to pomału pracownianą tradycją, ocieplamy zimę budując latarenki. Zazwyczaj są to proste modele z kartonu. Do samodzielnego wykonania takich właśnie prostych latarenek (nie tylko adwentowych) teraz właśnie zapraszam.
Więcej…
 
BattBox - pojemnik na zużyte ogniwa - MT 9/2008
   We wrześniowym numerze Młodego Technika coś dla ekomodelarzy - kartonowy pojemnik w kształcie ogniwa R14 (w skali 4:1) do zbierania zużytych "baterii". Ten prosty model można bardzo dobrze wykorzystac w szkole... ;o)
Więcej…
 
Zootrop - pradziadek kina domowego (MT 05/2008)
W majowym numerze Młodego Technika z 2008 roku opublikowany został, budowany w naszych pracowniach model "projektora", opracowany w naszych pracowniach specjalnie dla emdekowskich pracowni filmowych, na podstawie pomysłu, który już od ponad 150 lat bawi i jednocześnie uczy zasad rządzących współczesnym tak „dużym” jak i „małym” ekranem..
Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości