Zajączek Wielkanocny

        To bardzo prosty modelik - zaprojektowany został przeze mnie bez użycia komputera, jeszcze przed 1990 rokiem. Przy użyciu szablonu odrysowywałem elementy do składania z kolorowego brystolu a mordki i wnętrze uszu doklejałem z białego papieru. Potem, po cyfrowym "faceliftingu", ukazały się - jako wycinanki - w dwutygodniku "Miś", nr 6/2002.

Więcej…
 
Kolejowy "torcik" - MT 12/2010

Będąc dzieckiem lubiłem zabawy z elektryczną kolejką Piko. Zwykle "terenem" dla lokomotywki i dwóch wagoników był tylko dywan, ale marzyłem o tym, by kiedyś mieć wielką kolejową makietę z dworcem, zaporami, semaforami, itp, itd. Nie jest to łatwe nawet i dzisiaj... Makieta w najpopularniejszej skali kolejowej - H0 (czytaj ha-zero czyli 1:87) zajmuje min. 1x1,5m i kosztuje całkiem sporo... Myślę jednak, że  mam pewien znacznie prostszy, właśnie sprawdzony i nieporównywalnie tańszy(!) sposób na kompaktową kolejową makietę dla młodych pasjonatów techniki kolejowej w miniaturze.

Więcej…
 
Hummer M242 (cargo)
Tym prostym modelem, przeznaczonym dla początkujących modelarzy inaugurujemy publikacje w nowym dziale "modele kartonowe".
Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości