W tej zakładce publikowane są modele opracowywane i wykonywane w Zespole Pracowni Modelarskich MDK (w wyjątkowych przypadkach - wyraźnie zaznaczonych w tekście - opisywane mogą być tu też takie, które tylko budujemy lub użytkujemy podczas zajęć). Większość z nich jest prefabrykowana, stad można już je także za naszym pośrednictwem zakupić (w tym i na fakturę). Niebawem opublikowany zostanie tutaj specjalny ich wykaz.Zootrop - pradziadek kina domowego (MT 05/2008)
W majowym numerze Młodego Technika z 2008 roku opublikowany został, budowany w naszych pracowniach model "projektora", opracowany w naszych pracowniach specjalnie dla emdekowskich pracowni filmowych, na podstawie pomysłu, który już od ponad 150 lat bawi i jednocześnie uczy zasad rządzących współczesnym tak „dużym” jak i „małym” ekranem..
Więcej…
 
Szybowiec szkolny CWJ - MT 03/2008
    Ta zasłużona dla przedwojennego szybownictwa w Polsce konstrukcja o charakterystycznej dla tego okresu - sylwetkowej konstrukcji kadłuba, została tym razem (po testach w naszych pracowniach) opracowana i opublikowana w Młodym Techniku 03/08, jako latająca półmakieta w skali 1:25 (model zbliżony technologicznie do wykonywanego od lat w ZPM MDK "szkolniho kluzaka PIRKO").
Więcej…
 
Rakieta MT-08 w Młodym Techniku 1/08
    W bieżącym, styczniowym numerze Młodego Technika ukazał się artykuł, którego tematem jest najnowsza wersja, opracowanej w ZPM MDK, latającej rakiety z napędem pneumatycznym, stanowiącej rozwinięcie modelu MARS V.
Więcej…
 
RotoHELI Hughes 500 - latający model kartonowy w Młodym Techniku 12/07
W grudniowym numerze "Młodego Technika", w dziale "Na warsztacie", można znaleźć opis budowy kartonowego modelu latającego ZPM - Hughesa 500 wraz z planami (wycinanką do skopiowana) w skali 1:1 oraz 4 alternatywnymi wzorami malowań oryginalnych wiropłatów tego typu.
Więcej…
 
BŁĘKITEK ZPM - żaglówka z możliwością rozbudowy do RC
By kontynuować tradycje pracowni szkutniczej instruktora Jana Sewerniaka - po którym niejako przejąłem modelarnię - wypadało mi zaprojektować przyzwoity model nad wodę dla modelarzy zrzeszonych w Zespole Pracowni Modelarskich Młodzieżowego Domu Kultury im. M. Kopernika we Wrocławiu. Wybór padł na żaglówkę.Pierwsze BŁEKITKI narodziły się w 2003r. jednocześnie w pracowniach ZPM i SP 25 i od razu zaskarbiły sobie naszą sympatię. Są proste w budowie, ładne i dostępne dla każdego młodego modelarza – przy odrobinie cierpliwości może go samodzielnie zbudować nawet ośmio-, dziewięciolatek, choć pomoc osób starszych jest jak najbardziej wskazana.
 
Więcej…
 
KYOSHO MINI-Z - nasze testy "kieszonkowych" samochodów RC
Jakiś czas temu, jedna z dawna zaprzyjaźnionych hurtowni modelarskich, zaproponowała naszym modelarniom przeprowadzenie testów porównawczo-eksploatacyjnych nowosprowadzonych modeli Kyosho, w dość nietypowej skali ~1:28. Przyjęliśmy propozycję bez wahania i z wielkim zainteresowaniem. W dalszej części artykułu spróbujemy podzielić się naszymi doświadczeniami z jazd, testów i porównań z chińskimi "odpowiednikami", jakie przeprowadziliśmy w naszych pracowniach w roku szkolnym 2006/2007.

Więcej…
 
DeproPtero ZPM - park-flyer
DeproPtero ZPM to konstrukcja, której protoplastą jest doskonały model o nazwie Srebny Ptero i klasycznej konstrukcji instruktora Jerzego J. Kaczorka (artykuł w Modelarzu nr 11/2004).
Więcej…
 
Rakieta MARS V - z napędem pneumatycznym

Bezprochowe modele latające, startujące z wyrzutni ø 15 mm,  we wrocławskich modelarniach ZPM MDK i KM SP25, już od lat z powodzeniem budują kolejni mali modelarze o średniej wieku rzędu 10 lat. Niewątpliwą zaletą tych modeli jest niski koszt materiałów, bodaj największe bezpieczeństwo pośród wszystkich latających modeli rakiet, no i niemal 100% pewność, że wykonany przez młodego modelarza model będzie latał. Przedstawiony dalej artykuł opublikowany również w miesięczniku RC Przegląd Modelarski opisuje pierwszą z naszych konstrukcji rakiet klasy FAx.

Więcej…
 
Podsuszkowiec ZPM wz.2002

     Nazwa naszego modelu w tytule, to nie chochlikowy psikus – tak właśnie w naszych wrocławskich modelarniach, gdzie powstały,  nazywamy te najprostsze z możliwych, a jednak zdalnie sterowane poduszkowce – dlaczego? Już wyjaśniamy:

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości