Wiosenne Regaty FOOTY w Bytomiu Odrzańskim
W sobotę 6 maja 2017 r. po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć u zaprzyjaźnionych lubuskich kolegów, by wspólnie pływać  jednostopowymi jachtami (choćby i między drzewami ;o), rywalizować, uczyć się, ale przede wszystkim dobrze się przy tym bawić!

Więcej…
 
TERMINARZ FOOTY POL
Informacje o nadchodzących i archiwalnych regatach, warsztatach i pokazach związanych z jednostopowymi modelami żaglowymi w POlsce znajdują się na naszej stronie, w artykule "TERMINARZ", a także w zakładce "Wydarzenia" na stronie Facebook Polska.

O działaniach czeskich skipperów FOOTY można przeczytać na ich oficjalnej stronie:
Moravský pohár.Zawsze pomyślnych wiatrów ! iPD


 
MISTRZOSTWA POLSKI FOOTY '2016 - relacje
Za nami niezwykle udane polsko-czeskie regaty jachtów jednostopowych na naprawdę wysokim poziomie!  Na dzień dobry zdjęcie grupowe z pierwszego dnia zawodów i świetna dla naszych pracowni informacja, że nowym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej został Rafał Kowalczyk (modelem typu "Opałek L" POL 15, ZPM MDK Wrocław), drugie miejsce wywalczył Svatopluk Hubaček z Třinca na Morawach ("Esterel" CZE 21), trzecie miejsce zajął wrocławianin, swego czasu również uczestnik zajęć w naszym MDK - Andrzej Czyżykowski  (jacht typu "Czajka I" POL 57) - gratulacje!!!
Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI RR '2016 - relacje
Za nami weekend wielkich regat małych żagli! Równolegle z Mistrzostwami Polski FOOTY odbyły się również Mistrzostwa Modeli Jachtów Klasy Raingutter Regatta (Regaty Rynnowe). Pełniejszą relację i sprawozdanie właśnie przygotowujemy, na początek jednak już zdjęcia z zawodów, które druhna Marta Zarzeczna z Ekisany zrobiła ostatniej niedzieli i właśnie udostępnia nam wszystkim - dziękujemy! :)


Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI RR 2016 - NOR

ZAWIADOMIENIE O ZAWODACH

- NOTICE OF RACE (NOR) -


OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI

MODELI JACHTÓW  KLASY RAINGUTTER REGATTA,

WROCŁAW '2016

Więcej…
 
Oficjalne koszulki regatowe FOOTY POL

Do 5 czerwca 2016 przyjmujemy zamówienia na koszulki "POLISH FOOTY CLASS RACING TEAM" - cena <25 zł (zależna od łącznej ilości), cena czapki - później, odbiór przed Mistrzostwami Polski 2016 (Warto przecież dobrze wyglądać!  Inspiracją była zaprzyjaźniona czeska drużyna, której także spodziewamy się na tych regatach )  Jak w tytule - oferta tylko dla zarejestrowanych footy skipperów. Dla sympatyków możliwy ew. odrobinę inny wzór. Proszę o pilny kontakt wszystkich zainteresowanych z podaniem zamawianych ilości, numerów regatowych i rozmiarów  - POL 01


 
Mistrzostwa Polski FOOTY 2016 - NOR

ZAWIADOMIENIE O ZAWODACH

- NOTICE OF RACE (NOR) -


OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI

MODELI JACHTÓW RADIOSTEROWANYCH KLASY FOOTY,

WROCŁAW '2016

Więcej…
 
Relacja z Pucharu Polski FOOTY 2016 w Piławie Górnej

W sobotę 14 maja 2016 r. po raz pierwszy footy-skipperzy zmierzyli się w oficjalnych regatach na nowym, pełnym uroku akwenie w Piławie Górnej.


Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI JACHTÓW KLASY FOOTY WROCŁAW '2015
W rozwinięciu Sprawozdanie z Regat. Pierwsza galeria autorstwa Piotra Lenartowicza (POL 56) jest dostępna tutaj, natomiast zdjęcia z rozgrywek w klasie RR tutaj . Z tych właśnie zbiorów pochodzą poniższe fotografie - dziękujemy! :o)


Więcej…
 
ŚWIATOWE TRENDY W KLASIE FOOTY RC 2014
Ukazało się już sporo artykułów o jachtach klasy jednostopowej (w tym pięć w Polsce - nie licząc relacji z zawodów). Pojawiło się już też kilka monografii poświęconych "breloczkom" (tak je nazywają sternicy większych klas). Już dwa wydania (poniżej z prawej) uznanego amerykańskiego periodyku Model Yachting poświęcone są niemal w całości żaglówkom klasy FOOTY - ich budowie, typom, czy elementom wyposażenia i sztuczkom warsztatowym (na marginesie: oryginały są dostępne do obejrzenia we Wrocławiu (2 kpl.) i w Nowej Soli (1 kpl.)). Ponieważ wyszukanie aktualnych i interesujących informacji o nowościach FOOTY nawet w sieci zawsze jednak trochę trwa - w rozwinięciu prezentujemy kilka wybranych z najlepszych projektów regatowych łodzi tej klasy za granicą.


Więcej…
 
Pierwsze oficjalne regaty FOOTY w Czechach

W sobotę, 27 września 2014 r. w odbyły się Regaty "O Těrlickou plachtu" ("O Cierlicki Żagiel") - pierwsze oficjalne czeskie regaty w klasie jachtów jednostopowych, w których wzięło w nich udział ośmiu czeskich skipperów FOOTY (zostali zarejestrowani na miejscu) i troje polskich.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości