FRIDA - nowa żaglówka klasy FOOTY (typu Opałek)

    Z wielką przyjemnością przedstawiam nową „footkę” wykonaną przez Adę w naszych pracowniach. W rozwinięciu galeria zdjęć i nagranie reportażu wyemitowanego w Polskim Radiu!

Więcej…
 
ZESTAWY OPAŁEK FOOTY V.1.8.4

    Trwają prace nad kompletacją i wysyłkami kolejnej serii zestawów materiałowych do budowy modeli Opałek v.1.8.4. Wszystkich zainteresowanych proszę o śledzenie strony głównej tego portalu - tam również pojawi się informacja o gotowości zestawów do sprzedaży. Uwaga - planowane są pewne zmiany w szczegółach konstrukcji i wyposażenia.

Zestaw Opałek Footy Wersja 1.8.4
 
Angus Richardson - przyjaciel polskich kapitanów FOOTY

    Przed chwilą otrzymałem bardzo smutną informację dotyczącej Angusa Richardsona - do niedawna angielskiego rejestratora klasy FOOTY, który był głównym inicjatorem i fundatorem naszej wyprawy na EURO FOOTY GRAND PRIX w Liverpool'u...

Więcej…
 
Najnowsza instrukcja do - Opalek FOOTY - latest assembly instruction

     Właśnie dobiegły końca prace nad nowymi wersjami instrukcji do zestawów żaglówek Opałek FOOTY. W rozwinięciu dwie wersje: polska i angielska - w plikach pdf.

Więcej…
 
Pierwszy Opałek we Włoszech już pływa!

   Właśnie dostałem sympatyczny e-mail Bruno Tamburini z Pesaro a wraz z nim również zdjęcia pierwszego włoskiego Opałka na wodzie.

Więcej…
 
Jak żeglować? (zalążek artykułu)
Żaglówki Footy nie mają śrub ani silników napędowych... Pływanie nimi tam gdzie chce skipper wymaga od niego nieco podstawowej wiedzy na temat zasad żeglowania jachtami.W  przyszłości ten dział będzie rozbudowywany
Więcej…
 
Papaja III

   Poniżej W rozwinięciu materiały dotyczące modelu Papaja III autorstwa Mario Stillera (tam też link do planów wykonawczych). Model tego typu został wykonany m.in. w Warszawie przez Lecha Horbaczewskiego i pływa pod znakami POL 14.

Więcej…
 
Dlaczego pierwszy polski projekt łodki klasy Footy nosi nazwę Opałek ?

    Krasnoludki, krasnale – baśniowe niewielkie postacie (większość źródeł podaje, że ich wzrost nie przekracza 20 - 30 centymetrów) o wielowiekowej historii, występujące w wielu źródłach pisanych i legendach wszystkich niemal ludów Europy. 

Więcej…
 
EURO FOOOTY GP 2010 - relacja w Młodym Techniku 10/2010
Więcej…
 
EURO FOOTY GRAND PRIX 2011 w Konstancji (Niemcy)
    Termin regat EURO FOOTY GP 2011 w Niemczech to  9-10 lipca 2011!
Więcej…
 
EURO FOOOTY GP 2010 - Wyniki, relacje, komentarze

    Pierwsze w Europie kontynentalnej regaty jachtów jednostopowych już za nami. W rozwinięciu poszerzony artykuł z lipca (tym linki do materiałów TVP i TeDe). Nadal prosimy wszystkich uczestników o przesyłanie na nasz adres wykonanych w tych dniach zdjęć (lub linków do nich) oraz opinii i komentarzy na ten temat.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości