Szkic historii klasy FOOTY
    Zasady klasy modele jachtów żaglowych FOOTY zostały opracowane formalnie dopiero 6  lat temu w Nowej Zelandii specjalnie dla rekreacji i popularyzacji na całym świecie techniki i sportu żeglarskiego w miniaturze. Ta uniwersalna klasa modeli aktualnie dynamicznie rozwija się na całym świecie.
Więcej…
 
Jak zarejestrować model FOOTY?

   Rejestracja własnej łódki spełniającej warunki regulaminu klasy FOOTY nic nie kosztuje, jest natomiast niezbędna, by uczestniczyć w oficjalnych regatach tej klasy - zarówno krajowych i zagranicznych. Dodatkowo pozwala na lepszą komunikację między polskimi radiosternikami oraz krajowymi organami IFCA. Na koniec wzmacnia prestiż polskiego oddziału w zestawieniu międzynarodowym, zachęcając jednocześnie również kolejnych właścicieli jachtów FOOTY do rejestracji.  Zatem - zapraszam do rejestracji!

Więcej…
 
OPAŁEK FOOTY - najczęściej zadawane pytania

    Tu znajdą miejsce odpowiedzi na najczęściej zadawane przez internautów pytania (Anglosasi zwą je FAQ) dotyczące łódek klasy FOOTY. Ewentualne własne pytania proszę zadawać za pomocą odpowiedniego wątku forum MT lub pisząc na adres zpmmdk1(małpka)wp.pl.

Jak poszywać kadłub Opałka?

Polecam zacząć od oklejenia rufy, a następnie przejść do dna, następnie burt. Na koniec okleić pokład. W uzupełnieniu opisu rysunek poniżej:

Więcej…
 
FOOTY EURO GRAND PRIX 2009 - Birkenhead/UK

    Podczas Pierwszych Polskich Regat Radiojachtów Klasy FOOTY nikt nie przypuszczał, że będą one miały taki ciąg dalszy! Relacja z wrocławskich zawodów przesłana do Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy FOOTY (IFCA) tak bardzo spodobała się za granicą, że w ciągu kilku dni angielski rejestrator klasy, Angus Richardson, znalazł pieniądze na bilety lotnicze i zaprosił troje młodych finalistów polskich regat na europejskie zawody pod Liverpoolem. Obok takiej oferty nie można było przejść obojętnie - tak więc: Polecieliśmy! 

Więcej…
 
Pierwsze Polskie Regaty Radiojachtów Klasy FOOTY o Puchar MODELmaniak.pl
Pierwsze regaty nowej polskiej klasy regatowej już na nami. Dzięki współpracy z UKS Żeglarz rozegraliśmy dziś wielkie regaty małych jachtów poprzedzone krótkim treningiem - dla większości młodych radiosterników była to pierwsza okazja pływania modelem żaglowym. Młodzi kapitanowie pracowali do ostatniej chwili. Na regaty przybyło 12 budowniczych opałków, z których 8 zgłoszonych zostało do regat po uzyskaniu oficjanego numeru rejestracyjnego (więcej o rejestracji FOOTY w Polsce na stronie domowej IFCA - http://footy.rcsailing.net/register.php).
Więcej…
 
ZPM Opałek - nasza nowa żaglówka RC klasy FOOTY

    Od wiosny 2009  w naszych pracowniach budowane są modele, będące następcami "Błękitka", przeznaczone do startów w międzynarodowej klasie regatowej FOOTY. Niezwykle interesujące modele, które nie tylko w naszych modelarniach stały się hitem tych wakacji - nie tylko we Wrocławiu ale też nie tylko w Polsce!

Więcej…
 
MiniKitek ZPM - żaglówka dla początkujących
Ten mały model, zaprojektowany w Zespole Pracowni Modelarskich we Wrocławiu dla najmłodszych z żeglarzy, jest pomniejszoną i radykalnie uproszczoną wersją modelu ZPM Błękitek, opublikowanego w “RC przeglądzie modelarskim” nr 10/2007.  W przeciwieństwie do swojego poprzednika można go łatwo wraz z dzieckiem zbudować w 1 sobotni wieczór, by w niedzielę cieszyć się już rejsami w miejskiej sadzawce lub ogrodowym basenie!
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości