Zawody szybowców halowych '2017 - relacje

Mistrzostwa Aeroklubu Wrocławskiego Modeli Szybowców Halowych 2017 już za nami. Było ekstra ! Dzięki życzliwości Artura Palki - udostępniam link do doskonałego fotoreportażu z tej wspaniałej imprezy, a w rozwinięciu sprawozdanie z wynikami z zawodów.


https://photos.google.com/…/AF1QipMHXqs2FQM0i1eI9EdFNna4bCK…

Więcej…
 
Relacja z Mistrzostw Aeroklubu Wrocławskiego F1N '2016
W niedzielę 6 marca 2016 r., w g. 10.00-14.00 w Szkole Podstawowej nr 118 odbyły się coroczne Mistrzostwa Aeroklubu Wrocławskiego Modeli Szybowców Halowych klasy F1N dla zawodników do lat 14 (do rocznika 2002 włącznie).


Część uczestników ostatnich zawodów z modelami szybowców (fot. R.Drgas - podziękowania! :o)
Więcej…
 
MODELmaniakowe pokazy i warsztaty na 15 lat IPN

11 października 2015, we wrocławskiej Hali Stulecia, g.12.00-16.00, wraz z kolegami-modelarzami latającymi zdalnie sterowanymi modelami samolotów myśliwskich (ESA), zrealizowaliśmy w Hali Stulecia Warsztaty, wystawę i pokazy lotniczo-modelarskie z okazji 15 lat IPN.
Fotorelacja w rozwinięciu tego artykułu.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA POLSKI JACHTÓW KLASY RR - SOBOTA 6.05 - 17.00-18.00

Więcej…
 
Nasze samoloty w Kinie Helios Magnolia Park - relacja

  Niedawno we wszystkich polskich kinach odbywały się premiery filmu "Samoloty" wytwórni W.Disney'a:

 

     Mieliśmy też w tym swój udział: w niedzielę 18.06.2013r. w godzinach od 11.00 do 14.00 w Kinie Helios w Magnolia Park we Wrocławiu realizowaliśmy warsztaty i pokazy modelarsko-lotnicze dla najmłodszych adeptów pilotażu. Młodzi instruktorzy Zespołu Pracowni Modelarskich MDK (zanim podreptali na projekcję filmu) nauczyli swoich rówieśników budować latające modele samolotów z papieru lub balsy (najlżejszego drewna na świecie). Podczas zajęć można zbudowaliśmy ponad 120 modeli samolotów z premierowego filmu - w tym Dusty'ego (głównego bohatera filmu) opracowanego przez nas specjalnie na potrzeby tej premiery. Były też kolorowanki dla najmłodszych, testy sprawnościowe dla prawdziwych pilotów oraz okolicznościowa wystawa modeli zdalnie sterowanych i prawdziwych kombinezonów lotniczych.

   Niniejszym serdecznie dziękujemy Kinu Helios Magnolia Park za zaproszenia i bilety na film, firmie modele.sklep.pl za zniżki na zakup modeli, p. Piotrowi Eciakowi, instr. Mirosławowi Kowalczykowi (SP nr 118) za wypożyczenie modeli samolotów, Dyrektorowi Aeroklubu Wrocławskiego za wypożyczenie wojskowych ciśnieniowych kombinezonów lotniczych oraz wszystkim tym, którzy pomogli nam w tym przedsięwzięciu.

    W rozwinięciu zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tej imprezy:

Więcej…
 
KURSY MODELARSTWA DLA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW

    W drugą sobotę nowego roku - 10 stycznia, o godz. 17.00 w sali nr 60 (pracownia modelarska) wznawiamy, cieszące się dużym uznaniem uczestników, kursy dla dla nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży (w tym również dla instruktorów młodzieżowych i kandydatów na takowych). Tym razem szkolenie dotyczyć będzie przygotowywania plików graficznych dla ploterów tnących (laserowych i frezujących).

Więcej…
 
Krótka historia rakiet - zajęcia Uniwersytetu Dzieci

    W grudniu ubiegłego roku nasza pracownia zamieniona została na salę uniwersytecką wykładową. Osiemdziesięcioro studentów odbyło bowiem tu zajęcia warsztatowe poprzedzone stosownym wykładem. Tematem zajęć były rakiety i podbój kosmosu.

Więcej…
 
Modelarskie Mikołajki w Kinie Helios Magnolia Park

    W mikołajkowy weekend w Kinie Helios Magnolia Park zrealizowaliśmy wyjazdowe zajęcia i warsztaty modelarskie! To, co robiliśmy - opisujemy i ilustrujemy w rozwinięciu.

Więcej…
 
Relacja z Międzynarodowych Targów Poznańskich - Salonu Modelarstwa HOBBY 2010
    Już po raz trzeci nasza drużyna (MODELmaniak Team) prezentowała dokonania Zespołu Pracowni Modelarskich MDK na największych targach modelarskich w Polsce, promowaliśmy również konkursy dla młodych modelarzy rozgrywane we Wrocławiu i najnowsze modele opracowane w naszych pracowniach. Na minifotorelację z tej niezwykle ciekawej imprezy zapraszamy do dalszej części tego artykułu.
Więcej…
 
60 lat MDK im. M. Kopernika we Wrocławiu

    Ojej , ale ten nasz MDK stareńki!  W tym roku „stuknęła” mu sześćdziesiątka! ;o)  Na szczęście wiek metrykalny nie ma w tym wypadku nic wspólnego z emeryturą – przeciwnie, dziś nasz Emdek jest równie młody i aktywny jak sześćdziesiąt lat temu. Ale jak okazja to okazja! W niedzielę 20 czerwca,  wszyscy instruktorzy i uczestnicy zapraszają byłych, obecnych i przyszłych Wychowanków placówki przy ul. Kołłątaja 20 na wspólne świętowanie na wrocławskim Rynku!

Więcej…
 
I znów świętujemy sukcesy w klasie FSR-V!

    Jeszcze kilka lat temu, gdy zajęcia w pracowni szkutniczej prowadził instr. Jan Sewerniak, nasz dom kultury był jednym z najważniejszych punktów na efeserowej mapie Polski a nawet Europy. W ostatnich zawodach, jakie odbyły się na wrocławskim kąpielisku "Glinianki", po latach przerwy znów wystartowali zawodnicy w barwach MDK im. M. Kopernika we Wrocławiu. O tych wspaniałych występach można przeczytać w rozwinięciu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości