Warto wiedzieć...
Niedziela, 14 Kwiecień 2013 08:22

    Często bywa tak, że nawet dorośli, narzekając na wszystko w naszym kraju, nie mają bladego pojęcia o odkryciach, wynalazkach i uznanych w świecie Polakach. Ten artykuł będzie zatem dedykowany dzieciom i młodzieży - chciałbym, byście przekonali się, że "Polacy nie gęsi lecz swój rozum mają" i umieli czerpać inspirację, odwagę i siłę w działaniu z tych (nie zawsze znanych) historii naszych wybitnych rodaków.

Więcej…
 
Subiektywny przegląd prasy branżowej - 05.01.2009
    Wśród paru znaczących tytułów naszych branżowych miesięczników, jakie pojawiają się w kioskach i salonach prasowych, zazwyczaj znaleźć można (nierzadko za naszym udziałem ;o) interesujące artykuły, które szczególnie chcielibyśmy polecić Czytelnikom MODELmaniaka.
    O tym co warto przeczytać w tym miesiącu - piszemy w rozwinięciu.
Więcej…
 
Czym właściwie są roboty?
    Słowa "robot" użył po raz pierwszy czeski pisarz Karel Čapek. Napisał on sztukę "Rosumovi Umělí Roboti", w której roboty były inteligentnymi biomechanicznymi maszynami, służącymi człowiekowi. Posiadały one m.in.  systemy wizyjne oraz mierniki zdrowego rozsądku, lecz ciągle brakowało im wdzięku i życzliwośći. Roboty opisane przez K.Čapka zbuntowały się jednak przeciw swoim panom i zniszczyły ich. Motyw ten można znaleźć w wielu innych dziełach science fiction.
Więcej…
 


Naszą witrynę przegląda teraz 345 gości