Opałek Racing – nasz najlepszy jacht klasy FOOTY RC!

Niezmiernie miło nam poinformować, że od wielu lat najlepszy w Polsce jacht klasy footy, wrocławski Opałek POL 15, właśnie ukazał się w miesięczniku Młody Technik!

Opałek Racing, dowodzony przez aktualnego Mistrza Polski, podczas ostatnich Regat o Puchar Polski nie oddał pola nawet takim doskonałym jachtom jak ICE (dawny GBR 118) czy sprowadzony właśnie z USA drapieżny Pool Shark!

Artykuł w miesięczniku przedstawia pokrótce rozwój Opałka, szczegóły konstrukcyjne egzemplarza POL 15 (zwanego regatowym lub mistrzowskim), ale podpowiada też jak ew. unowocześniać dotychczas wykonane Opałki do opisanej wersji regatowej, o znacznie lepszych własnościach nautycznych.

Dodatkiem do artykułu w wersji papierowej (lub elektronicznej, obie można podejrzeć przez najbliższe cztery tygodnie na tej internetowej stronie miesięcznika) jest plik PDF z rysunkami do wydruku domowego.

Tutaj znajduje się link do pobrania PDF z rysunkami w skali 1:1 do wydruku i złożenia  z 12 arkuszy A4 w całość, jak na rysunku  z prawej.

Jest plan, by plany w jednym arkuszu oraz zastawy materiałowe (minimum elementy kadłuba) były dostępne już podczas najbliższych Mistrzostw Polski we Wrocławiu (później także m.in. w modele.sklep.pl) – więcej również na facebook.com/FOOTY.POL

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opałek i sp.. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *