PLAN ZAJĘĆ 2018/2019

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym rozszerzamy naszą ofertę dla dzieci i  młodzieży (a nawet dorosłych!) – na najwyższym poziomie we Wrocławiu! Poza zajęciami w popołudniowych pracowniach modelarskich, w których możliwe jest wspólne majsterkowanie dzieci z Rodzicami czy Dziadkami, otwieramy nową Pracownię Nowych Technologii! Zapraszamy do udziału w zajęciach, jakie przygotowujemy dla Was we wrocławskim Zespole Pracowni Modelarskich MDK im. M. Kopernika  przy ul. Kołłątaja 20 na bieżący rok szkolny.

W rozwinięciu nowe terminy zajęć naszych pracowni – zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt (a nawet dorosłych! :o)

PLAN ZAJĘĆ POLITECHNICZNYCH 2018/2019

Pracownia Nowych Technologii  – pon., śr., 19.00-20.30 (iBJ)

Pracownia Modelarstwa Lotniczego – wt., 15.00-20.00 (iPD)

Pracownia Modelarstwa Szkutniczego – czw., 16.45-20.00 (iPD)

Warsztaty Młodego Technika – pt., 16.45-20.00 (iPD)

Warsztaty Młodego Technika w SP 118 – pn., 14.30-16.05 (iPD)

(szczegółowe informacje oraz zapisy na zajęcia – u instruktorów)

 

Wzór karty zgłoszeniowej CEKDiM 2018/2019

można pobrać i wydrukować z pliku PDF dostępnego tutaj.

 


INFORMACJE DLA ZAPISUJĄCYCH SIĘ DO NASZYCH PRACOWNI W NOWYM ROKU:
– jeżeli nie ma możliwości uczestnictwa w konkretnego typu pracowni – proszę przyjść na zajęcia jw., a na pewno coś na to poradzimy!
– w naszych zajęciach dzieci w wieku od lat 6 do do 10 (do III klasy włącznie) budują modele obowiązkowo pod dodatkową opieką rodzica lub opiekuna (względy BHP). Pozostałe mogą.
– Cykliczne Warsztaty Młodego Technika w SP118 – poniedziałek, sala 9, godz. 14.35 – 16.10.

Zachęcamy do zgłaszania chęci realizacji dodatkowych, okazjonalnych Warsztatów Młodego Technika przez wychowawców dzieci i młodzieży poprzez naszą portalową e-pocztę.

Opis profili pracowni i minimalny wiek uczestników zajęć

Warsztaty Młodego Technika (piątek – pracownia wielopokoleniowa). Zajęcia w ramach pracowni ZPM MDK odbywają się w pracowni modelarskiej MDK przy Kołłątaja 20. W trakcie zajęć w MDK budujemy najróżniejsze modele latające, lotnicze, kosmiczne – zdalnie sterowanie, swobodne oraz redukcyjne (szybowce, samoloty, balony, poduszkowce, śmigłowce, rakiety, wahadłowce, poduszkowce – choć nie tylko…) Zapraszam jednak na te zajęcia również miłośników kolei, samochodów, robotów, makiet architektonicznych, szkutników, radiosterników – w ogóle wszystkich pasjonatów i pasjonatki (a czemu nie !) techniki w miniaturze – też będą mogli i tu rozwijać swoje zainteresowania.
(Dla uczestników od 6 roku życia pod opieką dorosłego opiekuna, od 10 roku życia samodzielnie lub wspólnie z 1 osobą dorosłą).

Pracownia nr 2 Pracownia Nowych Technologii (poniedziałki i środy) – w ramach zajęć w pokażemy jak tłumaczyć Wasze pomysły na język inżynierów i maszyn. Nauczymy się jak wprawić w ruch robota, zaprojektować i przeprowadzić druk 3D, oswoić ploter czy napisać grę w prostym języku programowania. Zajęcia są skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 10-24 lat. W tym roku po raz pierwszy poprowadzi je instruktor Bartłomiej Jakobsche – nasz dotychczasowy instruktor młodzieżowy (już także redaktor miesięcznika Młodym Technik!).
Ze względu na to, że podczas zajęć nie można pominąć np. pracy z elektroniką, w zajęciach tych mogą uczestniczyć dzieci powyżej 10 lat.

Pracownia Lotnicza (wtorek, wielopokoleniowa) służyć będzie modelarzom wszystkich dziedzin, niemniej tu w szczególny sposób zapraszamy młodych modelarzy wraz z rodzicami, dziadkami, etc. by wspólnie budować i cieszyć się wspólną pracą z najbliższymi. Takie wspomnienia pracy z tatą, mamą, dziadkiem czy babcią (ale wujek i ciocia też mogą być ;o) – pozostają w pamięci dzieci przez dziesięciolecia!
Na tych zajęciach nie tylko będziemy budować latawce, szybowce, balony, roboty, żaglówki, śmigłowce, poduszkowce, samochody i koleje w odpowiedniej skali – nauczymy się także (co nie mniej ważne) pokonywania problemów nie tylko technicznych, współpracy, praktycznych sposobów wykorzystywania wiedzy szkolnej, poznamy nowe ciekawostki z historii techniki, języka polskiego (i nie tylko), matematyki, fizyki, chemii, biologii, a do tego będziemy się dobrze bawić!
(Dla uczestników od 6 roku życia pod opieką dorosłego opiekuna, od 10 roku życia samodzielnie lub wspólnie z 1 osobą dorosłą).

Zapisy i koszty

Zapisy, oraz więcej szczegółowych informacji podczas zajęć wrześniowych, w godzinach podanych wyżej, w sali nr 60 (na samej górze lewego skrzydła MDK).1

Koszty udziału w zajęciach modelarskich ZPM MDK w roku szkolnym 2018/2019 wynoszą 50 zł/rok – płatne u instruktora , w kasie MDK lub przelewem – nr konta PKO BP SA 89 1020 5242 0000 2202 0018 7526 (koniecznie należy wtedy w tytule przelewu wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz instruktora i rodzaj pracowni!).

Opłaty materiałowe za Warsztaty Młodego Technika ustalone zostały w wysokości 5,00 zł za zajęcia/za dziecko płatne u prowadzącego, przed zajęciami (docelowo są to wpłaty na konto Rady Rodziców MDK).

Koszty zajęć wyjazdowych dla grup zorganizowanych ustalane są indywidualnie w zależności od tematu i rodzaju zajęć (od 5 zł/dziecko).

Serdecznie zapraszamy!

– w imieniu instruktorów ZPM MDK, instr. Paweł Dejnak

Ten wpis został opublikowany w kategorii pracownie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *