Relacja z Pucharu Polski FOOTY 2016 w Piławie Górnej

W sobotę 14 maja 2016 r. po raz pierwszy footy-skipperzy zmierzyli się w oficjalnych regatach na nowym, pełnym uroku akwenie w Piławie Górnej.Lista startowa została zamknięta liczbą 17 zawodników. Początkowo porywisty wiatr trochę straszył. Podczas treningu przedstartowego pomógł nawet zatopić dwa jachty debiutujących młodych żeglarzy. Na szczęście, dzięki poświęceniu ich instruktora, zostały wkrótce wydobyte.

Pierwotne ustawienie trasy jeszcze przed pierwszym oficjalnym startem zostało więc zmienione na bardziej osłonięte od wiatru. Potem nie było już większych kłopotów z żywiołami.Ostatecznie bardzo sprawnie rozegrano 12 biegów konkursowych – w tradycyjnie przyjaznej atmosferze. Nie oznacza to jednak, że rywalizacja nie była zacięta – jakże mogło być inaczej, skoro wzięła w niej udział praktycznie cała polska czołówka, w tym aktualny i trzech poprzednich Mistrzów Polski!Po zakończeniu konkursu z uczestników każdy mógł popływać najlepszymi żaglówkami, a w przerwie przed dekoracją zjeść również gorący posiłek przygotowany przez Organizatorów.

Po podliczeniu wyników nastąpiła uroczysta dekoracja – z podium, z pucharami, medalami, upominkami dla finalistów oraz dyplomami dla wszystkich zawodników – były nawet fajerwerki ! 🙂

Wyniki klasyfikacji generalnej:

1. Rafał Kowalczyk (POL 15, Wrocław), 16 pkt;

2. Andrzej Czyżykowski (POL 57, Wrocław) 29 pkt.;

3. Kamil Musiejkiewicz (POL 16, Nowa Sól), 30 pkt.;

4. Dariusz Czajka (POL 55, Wrocław), 34 pkt.

 

Klasyfikacja juniorów:

1. Cyprian Kozłowiecki (POL 59, Wrocław) 38 pkt.;

2. Jakub Ratajczak (POL29, Piława Górna) 61 pkt.;

3. Dominik Zaborniak (POL 50, Zielona Góra), 97 pkt.

 

Klasyfikacja drużynowa (suma wyników dwóch najlepszych reprezentantów):

1. Zespół Pracowni Modelarskich MDK (CEKDiM Wrocław) – 45 pkt.;

2. Klub Modelarski – Bytom Odrzański – 197 pkt.;

3. UKS Sporty Modelarskie i Rekreacja Piława Górna – 231 pkt.;

4. MCKiE „Dom Harcerza” Zielona Góra – 233 pkt.


Na zakończenie, w imieniu zawodników klasy FOOTY oraz własnym, serdecznie dziękuję goszczącym nas na swoim terenie Państwu Annie i Ryszardowi Malinowskim, Organizatorowi – UKS Sporty Modelarskie i Rekreacja w Piławie Górnej (z instr. Krzysztofem Książkiem na czele), Sponsorom (w tym Powiatowi Dzierżoniowskiemu), Wolontariuszom i Wolontariuszkom (z serwisu technicznego i sekretariatu zawodów), Kibicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tych zawodów. Mam nadzieję, że będziemy się w tym przyjaznym modelarzom miejscu regularnie spotykać w najbliższej przyszłości!

 

Paweł Dejnak

Krajowy Rejestrator Klasy FOOTY

 

 

(Kilka ilustracji więcej można obejrzeć na facebookowej stronie FOOTY Polska)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii regaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *