Szybki Konkurs dla ASów Majsterkowania – podsumowanie

To był rzeczywiście bardzo szybki konkurs – dla najbardziej zaangażowanych konstruktorów… :o)  Udział w nim zadeklarowało kilku modelarzy z naszych pracowni, jednak w wyznaczonym terminie zmieściło się, niestety, niewielu – mimo iż naszej pracowni budowanych jest sporo modeli bezpośrednio lub pośrednio inspirowanych pomysłami zawartymi w książkach dzisiejszego Jubilata. Wystarczy wspomnieć o Misiu Słodowym, motorówce AS-1, latawcach skrzynkowych, czy aktualnie kończonej podczas regularnych zajęć dużej serii śmigłowców zdalnie sterowanych na sztywnej uwięzi typu miniHeli). 
Więcej o nagrodzonych zwycięzcach tytułowego konkursu w rozwinięciu artykułu.Zwycięska drużyna, składająca się z Janka i jego Taty (przy wsparciu Mamy), wzięła na swój warsztat model parostatku.
Pływający model z napędem gumowym został oficjalnie zaprezentowany w naszej pracowni podczas zajęć w ostatni wtorek (vide ilustracja nr 5). Także relacja wpłynęła w określonym regulaminem terminie.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zwycięzcy otrzymują następujące nagrody: 
– zestaw z aparaturą do zdalnego sterowania
– ekskluzywną replikę wskaźnika z autografem
Mistrza Adama
– okolicznościowy dyplom
– rodzinny komplet biletów do kina.
(fotografie z wręczenia nagród zapewne pojawią się w przyszłym tygodniu).

Gratuluję!

Poniżej relacja najmłodszego z nagrodzonych uczestników konkursu:

Mam 11 lat i wiele pomysłów. Długo oglądałem książkę ,,Lubię Majsterkować”pana Adama Słodowego i nie mogłem się zdecydować co zbudować. Myślałem o bączku, bocianie i autotrenerze. Po długim namyśle wybór padł na … ,,Parowiec na gumkę”. 

Nie było łatwo dopasować nadbudówkę, dokładnie narysować, wyciąć, skleić, a podczas malowania dziwnie pachniało 🙂 Najfajniej się rysowało oczy oraz robiło flagę. Wodowanie odbyło się dopiero w modelarni, bo obawiałem się, że utonie.  Na szczęście parowiec pływa. (…)  Zapraszam do galerii.

Janek

ARCHIWUM

1. Cel konkursu
Przybliżanie dzieciom i młodzieży publikacji Adama Słodowego – szczególnie wielu wydań książki pt. „Lubię majsterkować”, popularyzacja konstruktywnych form spędzania wolnego czasu poprzez wspólne majsterkowanie z dziećmi.

2. Zasady
Udział w konkursie może wziąć osoba lub maksymalnie dwuosobowa drużyna, z których co najmniej jedna osoba jest pełnoprawnym uczestnikiem zajęć ZPM MDK w wieku poniżej 18 lat.
Celem zadania jest wykonanie modelu wykonanego wg. opisu w dowolnej publikacji Adama Słodowego lub wyraźnie inspirowanego pomysłami tegoż Autora oraz zaprezentowanie relacji z budowy w sieci WWW (w ogólnie dostępnych miejscach – tzn nie na forach, w których konieczna jest rejestracja w celu przeglądania). Relacje można również nadsyłać na adres organizatora (zpmmdk1(at)wp.pl) – wówczas zostaną zamieszczone na stronie MODELmaniak.pl.
Końcowy termin składania zamieszczenia relacji mija 2 grudnia 2015 o godz. 23.59.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 3 grudnia 2015 r. – w 92 urodziny Adama Słodowego.

3. Zasady oceny
Oceniane będą relacje z budowy (możliwe, że oceniać będzie również sam p. Adam Słodowy).
Liczyć się będzie jakość wykonania modelu (w tym również prawidłowa polska pisownia (!)), wkład pracy dziecka (warto zaznaczyć to w relacji), oraz ogólne wrażenie relacji.

4. Nagrody
Nagrodami w konkursie będą:
– dyplomy dla wszystkich uczestników/drużyn (możliwe, że nawet z podpisem Mistrza A.S.)
– replika wskaźnika Mistrza Majsterkowania
– nagrody rzeczowe i upominki dla zawodników niepełnoletnich – w tym m.in.: silniczki modelarskie, serwa, możliwe, że również aparatura do zdalnego sterowania.
Nagrody funduje Zespół Pracowni Modelarskich MDK oraz jej prowadzący.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wewnętrzne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *