Niech pracuje wiatr – czyli nasz wiatrakowóz MT-818 + KONKURS!

Z wielką przyjemnością informujemy, że w sierpniowym wydaniu Młodego Technika znaleźć można opis budowy niezwykłego modelu z napędem wiatrowym w skali ok.1:48, który można wykonać głównie z brystolu i tektury.

Osobowe bolidy napędzane turbinami wiatrowymi od wielu lat budowane są do udziału w międzyuczelnianych zawodach.

Nasz model zainspirowany został jedną z takich konstrukcji.

Podstawowym materiałem do jego budowy jest tektura 1mm i brystol. O tym jak łatwo przenieść rysunki na tekturę przezczytać można w artykule.

Z elementów dodatkowych potrzebna będzie tylko szprycha rowerowa i dwie zębatki (np. z uszkodzonego samochodzika torowego).

Kompletny rysunek wykonawczy w pliku PDF w skali 1:1 można pobrać klikając link: Wiatrakowóz MT818 lub kupując dowolne wydanie (papierowe lub elektroniczne) Młodego Technika 8/2018.

 

KONKURS DLA UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ MODELARSKICH ZPM MDK 2018/2019!

Cel: zbudować własny funkcjonalny model turbiny wiatrowej, wykonującą dowolną pracę: np. dającą napęd (np. wiatrakowóz) lub energię (model elektrowni) i opublikować krótką relację z budowy modelu na naszym facebookowym profilu ew. przesłać link do takiej relacji na adres zpmmdk1(małpka)wp.pl

Zamknięcie przyjmowania zgłoszeń: 8 września 2018

Uczestnicy: modelarze w wieku do lat 16 (można korzystać z pomocy dorosłych), którzy do czasu zamknięcia konkursu wypełnią deklarację zgłoszeniową i uiszczą opłatę materiałową za zajęcia modelarskie co najmniej za pierwszy semestr r.szk. 2018/2019.

Nagroda główna: zestaw do montażu wiatrakowozu z ilustracji poniżej

Nagrody dodatkowe: zestaw materiałowy do budowy modelu MT-818, kierowcy bolidów z naszej serii eco SYSTEM, dyplom dla każdej drużyny lub wykonawcy modelu i ew. dodatkowe upominki MODELmaniak.pl.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, jeżdżące, Nasze modele. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *